C A P R I  K L U B Y  V E  S V Ě T Ě   &

C A P R I  C L U B  I N T E R N A T I O N A L


Největší mezinárodní klub, který sdružuje okolo 8.000 členů, je bezesporu britský Capri Club International. Tento klub, který byl založen v roce 1982 a zaměstnává profesionální tým, si stanovil "zachovat legendu Capri naživu". Za roční členský poplatek 27 liber obdržíte nálepku na sklo, členskou kartu, katalog dílů a doplňků a každý měsíc klubový časopis. Ten je doslova našlapán články, příběhy, zlepšováky, nabídkami dílů a vylepšeními nejen od CCI. Jízdní testy, reportáže ze srazů, odpovědi na dopisy - vše týkající se pouze Capri.
U specialistů z CCI  si můžete objednat:  doplňky do interiéru, mechanické části a různá vylepšení motoru, podvozku a řízení, kity pro snížení vozu, výfukové systémy, nadstandardní diskové brzdové systémy ( i na zadní nápravu ), spoilery, spoustu literatury, videokazet, odznáčků, nálepek a dalších drobností. Pro nás je to jen otázkou peněz (bohužel).
Samozřejmě Britové mají navíc tu výhodu, že se mj. pořádají gigantické burzy náhradních dílů a také letní srazy nazvané "Summer Camp". Každý sraz je pořádán v jiném stylu. Například pro mamutí sraz 2000 pro tisíce vozů bylo zvoleno téma "Wacky racers - ulítlí závodníci", rok 2001 byl ve znamení Mad Maxe.

Pro nás v Česku je členství v klubu jen o odběru útlého černobílého měsíčníku a možnosti nakupovat z klubové nabídky. Pro začátečníka, který se příliš v problematice Capri neorientuje, je členstvím přínosem. Jakmile se ale prokouše Internetem k informacím, dodavatelům dílů a příslušenství, pak už se členství jeví jako zbytečná investice. Navíc se kvalita služeb posledních pár let poněkud snížila, takže drobné přehmaty při nakupování jsou asi běžné (viz moje story s krycí plachtou)...po 5-ti letech členství jsem to zabalil a ušetřené libry jsem investoval do nákupů kvalitních britských časopisů se super články a obrazovým materiálem.


měsíčník:                          katalog dílů:

             


 
Adresa klubu je:
Capri Club International
18, Arden Forest Business Centre,
Arden Road, Alcester
Warwickshire,
B49 6HW England

Telefon:          
44-1789-400455
e-mail:
capriclub@btclick.com
web:
http://www.cci.planet-capri.net 
 


Capri kluby samozřejmě fungují i po celém světě


 


              

            


 

    Aktualizováno: 13-05-2003