J I H O M O R A V S K Ý  K R A J


 

 

1. Ford Capri MkIII X-Pack

Jakub Kouřil, webmaster
Brno
e-mail: kuba@fordever.cz

komentář: vše najdete na tomto webu.


2. Ford Capri MkI, r.v. 1971, rozšířená verze

 
Karel Kostroň
Brno
mobil: 602-553408
e-mail: kostron@fordcarent.cz
 

klikněte pro další fotky

Komentář: Kája tuhle brutalitu přivezl z Německa a je na něm provedeno dost úprav a Capri jde za plynem jako ohař za liškou. Stavitelný podvozek a široká kola BBS zajišťují vozu mimořádnou stabilitu. Vůz je před dokončením, zbývá pár drobností a lak. Oznámil jsem Kájovi, že vozidlo bude v dobovém modro-bílém válečném pomalování, které bylo k vidění právě na rozšířených jedničkách. Tady je seznam zjištěných úprav:

motor 2.8 V6 * ostrá vačka 305° * vzduchový filtr Edelbrock * odlehčená ojnice, kliková hřídel a setrvačník *  karburátor z 3.0 V6 * olejová pumpa z RS programu * olejový chladič s příslušenstvím od Racimaxu * spojka a přítlačný talíř z 2.3 V6 Granada * chladič ze Sierry 2.8i * větráky ze Sierry Cosworth * převodový poměr diferenciálu 3.75 * výfuky z Capri 2.6 RS * servopumpa z Capri 2.0 V6 * servořízení z Capri 2.6 RS * pomocné stabilizátory přední nápravy - RS program * zadní listová pera z Capri 2.6 RS * zadní stabilizátor - RS příslušenství * rozšířená karoserie - AFK RS Program * kola BBS E 30 - přední 9x13, zadní 9.5x13 * pneu Pirelli 235/60VR13 * výškově stavitelný podvozek - tlumiče Koni * vnitřní rám - RS Program * sedadla Recaro, zadní vyndány kvůli rámu * na zrcátku visí Kenny ze South Parku.


3. Ford Capri MkIII, r.v. 1979, 2.0  4-cyl.

Martin Šamonil
Brno
Telefon: 545 233 923

klikněte pro další fotky

komentář: Martin poskytnul nové fotky svého Street-Rodu, na sezónu 2003 má připravenou nabušenou audiosoupravu. Za povšimnutí stojí rozměry zadní pneumatiky, která si šířkou nezadá se supersporty.


4. Ford Capri MkI V6 2.8 Turbo

5. Ford Capri MkIII V6 2.0 S

Lukáš Formánek
Prostějov

mobil: 603-304282

komentář: Capri MkI RS look – jsou věci, které nepotřebují zdokonalovat. Pod kapotou naopak stále něco nového, vedle turba ještě vstřikování vody do válců a další parádičky....

komentář: vůz před renovací, ilustrační foto převzato z I-netu.

Lukáš se do kaprování řádně obul a má ještě  2 Capri Mk I - první a druhý model před renovací.
 


6. Ford Capri MkI  1300

Jaroslav Nejezchleb
Brno
mobil: 737-916 305

komentář: tak tohle je moje autíčko a i když je to jen 1300 a není tak dokonalé, jak vidím u ostatních,  mám ho rád. Jen kdyby bylo více času si s ním pohrát.

Kubův komentář: nevadí, že tato Mk1 má základní výbavu - je to naprostá klasika a pan Nejezchleb v ní jezdil v době, kdy jsme všichni za sebou "tahali kačera" .


7. Ford Capri Mk3

Martin Malý
Brno
email: martin.maly@formbrno.cz

Jsem novým šťastným majitelem Fordu Capri 2.0 V6 vyrobeného v Kolíně v srpnu 1980. Auto je částečně renovováno a v originálním stavu...bez úprav. Jezdí, ale čeká na zimu na kompletní rozebrání a renovaci...

V tuto chvíli jsem ve fázi získávání informací. Samozřejmě jsem dostal od Marcela z FordEveru nabídku na udělání kompletní restaurace, ale já si to chci všechno dělat sám, nebo se alespoň na maximu podílet.

Podotýkám, že auto nepotřebuji na každodenní ježdění, neboť mám služební. Ale zase bych nechtěl sklouznout k tomu, že jej budu vytahovat jen na neděli, jako nějaký „kostelní“ auto..

 


8. Ford Capri MkIII V6 2.0 S

Stanislav Urbánek
tel. : 608306122
e-mail :
urbanek@urbi.cz